Sonaatti Oy on ravintola-, kahvila- ja juhlapalveluja tarjoava Jyväskylän yliopiston, Jyväskylän yliopiston ylioppilaskunnan ja Fazer Food Services Oy:n yhteisyritys.

Katso ilokiven viikko Lyhenteet:
#G = Gluteeniton, #L = Laktoositon, #M = Maidoton, #VEG = Vegaani, #VL = Vähälaktoosinen, #VH = Voi hyvin, #VS = Lisätty valkosipulia, #A = Allergeeni
 

Ajankohtaista

Pikkujoulut tulossa? Tilaa tarjoilut meiltä juhlat@sonaatti.fi

Muita uutisia:

Toimipisteet

Katso toimipisteet kartalla

Aallokko

Aallokko on suljettu yliopiston päärakennuksen remontin ajan.

Seminaarinkatu 15 (C-rak.)
40100 Jyväskylä

Kahvilapäällikkö Jaana Lehtonen
p. 040 805 4007
aallokko@sonaatti.fi

Ravintola Libri

Ravintola Libri
Ma – To klo 8.00 – 19.00 (lounas 10.30 – 18.00)
Pe klo 8.00 – 17.00 (lounas 10.30 – 16.00)
La klo 11.00 – 15.00 (vain kahvilapalvelut, lounaspalvelut Lozzilla)

Aamiainen ma – pe 8.00 – 9.30

Tervetuloa!

Seminaarinkatu 15 (B-rak)
40100 Jyväskylä

Ravintolapäällikkö
Irma Lempinen
p. 040 805 4008
tilia@sonaatti.fi

Lozzi

29.8 alkaen palvelemme ma-to klo 10.30-16.00 ja pe klo 10.30-15.00.

Lozzi
Keskussairaalantie 4
40100 Jyväskylä
Ravintolapäällikkö Mervi Kalho
puh. 040 805 4012
(ravintolaan unohtuneiden opiskelijakorttien tiedustelut, löytötavarat 040 805 4011 )
lozzi@sonaatti.fi

Piato

Piato palvelee

ma-to 7.45-17.00
(lounas 10.30-16.30)
pe 7.45-16.00
lounas 10.30-16.00
la 10.00-15.00
lounas 11.00-15.00

paistopiste arkisin klo 11.00-14.00

Tervetuloa!

Ravintola Piato
Ravintolapäällikkö Irma Lempinen
Mattilanniemi 2, 40100 Jyväskylä
p. 040 8054017
piato@sonaatti.fi

Syke

Palvelemme

Ma-to 7.45-16.15 ja pe 7.45-14.30

lounas tarjolla 11.00-12.30

Kahvila Syke
Keskussairaalantie 4 L-rak.
40600 JYVÄSKYLÄ
puh. 040 805 4018
syke@sonaatti.fi

Tilia

Tiliassa Sopin joulumyyjäiset 8.12-9.12. Kahvila avoinna klo 16.00 saakka.

Tilia palvelee ma – pe klo 9.00 – 14.00

Lounas ma – pe klo 10.45 – 14.00



Tilia voidaan varata iltatilaisuuksiin klo 16.00 alkaen.

Tervetuloa!

Seminaarinkatu 15, T-rakennus
40100 Jyväskylä

Ravintolapäällikkö Irma Lempinen
p. 040 805 4009
tilia@sonaatti.fi

Uno

Palvelemme 24.10.2016 alkaen :
Ma- To 8.00-16.15
Pe 8.00-15.15
Lounas 10.30-14.00
Paistopiste 10.30-14.00

Alvar Aallon katu 9
40600 Jyväskylä

Apulaisravintolapäällikkö Seija Mäkinen
040 8054013
uno@sonaatti.fi

Wilhelmiina

Wilhelmiina palvelee
Ma-to klo 9.00-14.30
lounas klo 10.30-14.30
Pe klo 9.00-14.00
lounas klo 10.30-14.00
Tervetuloa!

Ahlmaninkatu 2 (MaA-rak.)
40100 Jyväskylä

Ravintolapäällikkö
Jenni Kauppi
p. 040 805 4014
wilhelmiina@sonaatti.fi

Kvarkki

Kahvila Kvarkki palvelee 10.30-13.00
Ravintola Ylistö palvelee klo 8.30-15.30
Tervetuloa.

Kahvila Kvarkki
Ravintolapäällikkö Mari Kukkola
Survontie 9
40500 Jyväskylä
p. 040 805 4005

Ylistö

Palvelemme
MA – TO
8.30 – 15.30
lounasaika 10.30 – 14.30
PE
8.30 – 15.00
lounasaika
10.30 – 14.00
TERVETULOA!

Ravintola Ylistö
Survontie 9 C
40500 Jyväskylä
Ravintolapäällikkö
Mari Kukkola
p. 040 805 4004

Novelli

Kahvilamme palvelee Ma -To klo. 8.30 – 19.30 ja Pe klo. 8.30 – 15.00.
Lounas tarjolla klo. 10.30 – 13.30.
Päivälliskeitto tarjolla Ma – To klo. 15.00 – 18.00.

Vapaudenkatu 39-41 (pääkirjasto)
40100 Jyväskylä

Kahvilapäällikkö Irja Pitkänen
p. 040 8054690
novelli@sonaatti.fi

Normaalikoulu

Muonatuvan kahvio avoinna Ma-To klo 8.45-9.50, 13.05-13.20 ja 14.10-14.20. Perjantaisin 14.10-14.20 suljettu!

Amandan kahvio palvelee Ma-To klo 7.45-9.45 ja 13.15-14.30 ja perjantaisin 13.15- 14.15

Tervetuloa!

Muonatupa
Yliopistonkatu 1
40100 Jyväskylä

Ravintolapäällikkö
Merja Hagfors
p. 0400 248 145
muonatupa@sonaatti.fi

Amanda
Pitkatu 8
40700 Jyväskylä
p. 040 805 4010
amanda@sonaatti.fi

Sonaatin ravintoloiden Oiva -raportit löydät täältä hakusanalla Sonaatti