Sonaatti Oy on ravintola-, kahvila- ja juhlapalveluja tarjoava Jyväskylän yliopiston, Jyväskylän yliopiston ylioppilaskunnan ja Fazer Food Services Oy:n yhteisyritys.

basilika


Ajankohtaista

Tuoteselosteet netissä Jos noudatat erityisruokavaliota, muista tarkistaa tuoteselosteet aina vielä ravintolassa paikanpäällä. Tuoteselosteet alkavat näkyä Sonaatin toimipaikkojen viikkoruokalistan yhteydessä. Ruokalajit sisältävät merkintöjä erikoisruokavaliota noudattaville esim. L = Laktoositon tai esim. ruokalaji, joka sisältää yleisimpiä allergeeneja (A), tai jotain tiettyä allergeenia.. » Lue lisää

Muita uutisia:

Toimipisteet

Katso toimipisteet kartalla, (pdf)

Aallokko

Kahvila on suljettu 31.5. alkaen.

Seminaarinkatu 15 (C-rak.)
40100 Jyväskylä

Kahvilapäällikkö Jaana Lehtonen
p. 040 805 4007
aallokko@sonaatti.fi

Cafe Libri

MA-TO 8.00-16.00
PE 8.00-15.00
LA-SU SULJETTU

Seminaarinkatu 15 (B-rak)
40100 Jyväskylä

Kahvilapäällikkö:
Tuija Ahonen
p. 040 805 4008
cafelibri@sonaatti.fi

Lozzi 2

23.6-8.8.2014 välillä
maanantai -perjantai 8.00-15.00
lounas 10.30 -15.00

Lozzi 2
Seminaarinkatu 15 B rakennus
40100 Jyväskylä
Ravintolapäällikkö Tarja Markkanen
puh. 040 8054012
(ravintolaan unohtuneiden opiskelijakorttien tiedustelut, löytötavarat 040 805 4011 )
lozzi@sonaatti.fi

Musica

Kahvila Musica suljettu 4.1.2014 alkaen.

Seminaarinkatu 15 (M-rak.)
40100 Jyväskylä

Kahvilapäällikkö Jaana Lehtonen
p. 040 805 4009
musica@sonaatti.fi

Syke

Palvelemme 2-18.6
8.00-14.15
lounas 10.30-13.30

19.6 alkaen Kahvila suljettu
Avamme jälleen 18.8

Kahvila Syke
Keskussairaalantie 4 L-rak.
40600 JYVÄSKYLÄ
Seija Mäkinen
puh. 040 805 4018
syke@sonaatti.fi

Piato

Piato palvelee heinäkuussa
MA-PE 8.30-15.00
lounasta klo 10.30-15.00

TERVETULOA!

Mattilanniemi 2 (Agora)
40100 Jyväskylä

Ravintolapäällikkö Helena Änäkkälä
p. 040 805 4016
piato@sonaatti.fi

Wilhelmiina

Wilhelmiina kesälomalla 19.6-4.8.2014 välisenä aikana! Palvelemme jälleen 4.8.2014 maanantaina klo 9.00-15.00! Hyvää Kesää asiakkaillemme!
TERVETULOA!

Ahlmaninkatu 2 (MaA-rak.)
40100 Jyväskylä

Ravintolapäällikkö
Jenni Kauppi
p. 040 805 4014
wilhelmiina@sonaatti.fi

Hestia

Ravintola Hestia on kesätauolla.
Palvelemme 4.8.2014 alkaen klo 8.30 -14.30.
Aamupala klo 8.30 – 9.30
Lounas
ma – pe klo 10.30 – 14.00

Tervetuloa!

Hyvää kesää asiakkaillemme!

Ylistönmäentie 33
40500 Jyväskylä

Ravintolapäällikkö Irma Lempinen
p. 040 805 4019
hestia@sonaatti.fi

Kvarkki

Kahvila Kvarkki avoinna
MA – PE
10.45 – 13.00

Survontie 9 (YK-rak.)
40500 Jyväskylä

Kahvila Kvarkki
p. 040-805 4005

Ravintola Ylistö
p. 040-805 4004
ylisto@sonaatti.fi

Ylistö

KESÄLLÄ 2014
30.6. – 1.8.2014
8.30 – 14.30
lounasaika
10.30 – 14.00
4.8. – 29.8.2014
8.30 – 15.00
lounasaika 10.30 – 14.00
Tervetuloa!

Survontie 9 (YFL-rak.)
40500 JYVÄSKYLÄ

Ravintolapäällikkö Sirpa Vilppunen
p. 040-805 4004
ylisto@sonaatti.fi

Novelli

MA – PE klo. 8.30 – 15.00

Vapaudenkatu 39-41 (pääkirjasto)
40100 Jyväskylä

Kahvilapäällikkö Irja Pitkänen
p. 040 8054690
novelli@sonaatti.fi

Normaalikoulu

Palvelemme jälleen ti 7.1. alkaen!
Muonatuvan kahvio avoinna Ma-To klo 8.45-9.50, 13.05-13.20 ja 14.10-14.20. Perjantaisin 14.10-14.20 suljettu!

Amandan kahvio palvelee Ma-Pe klo 8.00-9.45 ja 13.00-14.00.

Tervetuloa!

Ravintola Muonatupa/ Normaalikoulu
Yliopistonkatu 1
40100 Jyväskylä

Ravintolapäällikkö Jouni Manninen
p. 0400-248145
muonatupa@sonaatti.fi